Wyjazdowa wygrana

Dnia 28 marca Fenix wybrał się na mecz do Bojanowa, gdzie podejmował stołeczny klub.

Sędziowie pierwszym gwizdkiem rozpoczęli mecz o godzinie 15.05. Dla Fenixa spotkanie to rozpoczelo sie bardzo dobrze, kiedy to napastnik Borowa Patryk Kwiatek wykorzystał błąd obrońcy i w 4 minucie otworzył wynik spotkania. Gospodarze jednak nie spuścili głowy i w 30 minucie po faulu stopera z Borowa w polu karnym Mariusza Wojciechowskiego zdobyli bramkę z rzutu karnego. Do przerwy wynik brzmiał 1-1. Po przerwie Goście dokonali pierwszej zmiany. Na boisko po gwizdku oznajmiającym rozpoczęcie 2 połowy wszedł Łukasz Sadowski w miejsce Łukasza Majchrzaka na prawą obronę. Drugiej zmiany dokonano w 60 minucie, boisko opuścił Dawid Frąckowiak a w jego miejsce na lewą pomoc wszedł Arkadiusz Wieczorek. Ostatniej zmiany dokonano w 70 minucie, boisko opuścił Mikołaj Lewandowski a w jego miejsce wszedł Maciej Gierczyński, który zajął pozycje prawego obrońcy, przesuwając tym samym Sadowskiego do pomocy. Ruch atakował, Ruch strzelał, lecz wszystkie niewykorzystane sytuacje zemściły się w 85 minucie, kiedy to strzałem z odległości popisał się Bartosz Majchrzak aplikując piłkę w okienku bramki. Wynik w doliczonym czasie ustalił Łukasz Sadowski kiedy to po rajdzie Arkadiusza Wieczorka otrzymał piłkę jak "na tacy" i huknął z lewej nogi na bramkę Ruchu.

Wynik Ruch 1-3 Fenix.  Są to nasze pierwsze punkty w rundzie wiosennej.